LG 81.28 cm (32 inch) Full HD LED Smart WebOS TV (32LQ570BPSA)
1 Reviews 5 Orders 0 Wish listed
   (Inclusive Of All Taxes)
Quantity:
Out of stock
General
In The Box
  • 1 TV, User Manual, Warranty Card, Remote Control
Model Name
  • 32LQ570BPSA
Display Size
  • 81.28 cm (32 inch)
Screen Type
  • LED
HD Technology & Resolution
  • Full HD, 1366 x 768
Smart Tv
  • Yes
HDMI
  • 2
USB
  • 1
Built In Wi-Fi
  • Yes
Launch Year
  • 2021
Video Features
Refresh Rate
  • 60 Hz
Audio Features
Speaker Output RMS
  • 10 W
Smart Tv Features
Operating System
  • WebOS
Built In Wi-Fi
Power Features
Power Requirement
  • AC 100~240V 50-60Hz
Power Consumption
  • 0.5 W (Standby)
Warranty
Warranty Summary
  • 1 Year Warranty on the Product
Covered in Warranty
  • All Manufacturing Defects
Not Covered in Warranty
Warranty Service Type
  • NA
Installation & Demo
Installation & Demo Details
1
1 Ratings
Excellent
Good
0
Average
Below Average
Poor
Product Review
Safe Payment
7 Days Return Policy
100% Authentic Products
Om Associates
220
Reviews
Products
More From The Store
32% Off
LG 185 L, 4 Star, Direct-Cool, Smart Inverter Compressor, Single Door Refrigerator (GL-D199OSEY)
47% Off
Cellecor Air Cooler Fresh-50 ( CN45)
49% Off
Cellecor Air Cooler Breeze-80 ( CN80 )
31% Off
Samsung 108 cm (43 inches) FHD Smart LED TV UA43F5550FUXXL
24% Off
aisen A32HDS623, 32 Inches HD Smart Android LED TV with Built-in Wi-Fi, 2 HDMI Ports, Black
Similar products
39% Off
53% Off
46% Off
30% Off
37% Off
30% Off
52% Off
24% Off
42% Off
32% Off
41% Off
27% Off